+ 40ಚಿತ್ರಗಳು

ರೇಂಜ್ ರೋವರ್ 3.0 l Diesel SWB SV
180 ವಿರ್ಮಶೆ ಗಳುrate & win ₹1000
Rs.3.93 ಸಿಆರ್*
*ಹಳೆಯ ಶೋರೂಮ್ ಬೆಲೆ in ನವ ದೆಹಲಿ
This Variant has expired. Check available variants here.
ರೇಂಜ್ ರೋವರ್ 3.0 ಎಲ್ ಡೀಸಲ್ swb ಎಸ್ವಿ ಸ್ಥೂಲ ಸಮೀಕ್ ಷೆ
| ಇಂಜಿನ್ | 2997 ಸಿಸಿ |
| ಪವರ್ | 394 ಬಿಹೆಚ್ ಪಿ |
| ಆಸನ ಸಾಮರ್ಥ್ಯ | 5, 7 |
| ಡ್ರೈವ್ ಟೈಪ್ | AWD |
| ಮೈಲೇಜ್ | 13.16 ಕೆಎಂಪಿಎಲ್ |
| ಫ್ಯುಯೆಲ್ | Diesel |
ರೇಂಜ್ ರೋವರ್ 3.0 ಎಲ್ ಡೀಸಲ್ swb ಎಸ್ವಿ ಬೆಲೆ
| ಹಳೆಯ ಶೋರೂಮ್ ಬೆಲೆ | Rs.3,93,40,000 |
| rto | Rs.49,17,500 |
| ವಿಮೆ | Rs.15,46,268 |
| ಇತರೆ | Rs.3,93,400 |
| ನವ ದೆಹಲಿ ಆನ್-ರೋಡ್ ಬೆಲೆ | Rs.4,61,97,168 |
ಪ್ರತಿ ತಿಂಗಳ ಕಂತುಗಳು : Rs.8,79,306/ತಿಂಗಳು
ಡೀಸಲ್
*estimated ಬೆಲೆ/ದಾರ via verified sources. the ಬೆಲೆ/ದಾರ quote does not include any additional discount offered by the dealer.
ರೇಂಜ್ ರೋವರ್ 3.0 ಎಲ್ ಡೀಸಲ್ swb ಎಸ್ವಿ ವಿಶೇಷಣಗಳು ಮತ್ತು ವೈಶಿಷ್ಟ್ಯಗಳು
ಎಂಜಿನ್ ಮತ್ತು ಟ್ರಾನ್ಸ್ಮಿಷನ್
| ಎಂಜಿನ್ ಪ್ರಕಾರ | 3.0 ಎಲ್ 6-cylinder |
| ಡಿಸ್ಪ್ಲೇಸ್ಮೆಂಟ್ | 2997 ಸಿಸಿ |
| ಮ್ಯಾಕ್ಸ್ ಪವರ್ | 394bhp@4000rpm |
| ಗರಿಷ್ಠ ಟಾರ್ಕ್ | 700nm@1500rpm |
| no. of cylinders | 8 |
| ಪ್ರತಿ ಸಿಲಿಂಡರ್ನ ವಾಲ್ವ್ಗಳು | 4 |
| ಟರ್ಬೊ ಚಾರ್ಜರ್ | ಅವಳಿ |
| ಟ್ರಾನ್ಸ್ಮಿಷನ್ type | ಆಟೋಮ್ಯಾಟಿಕ್ |
| gearbox | 8-speed |
| ಡ್ರೈವ್ ಟೈಪ್ | ಎಡಬ್ಲ್ಯುಡಿ |
| ವರದಿ ಸರಿಯಾಗಿಲ್ಲ ಸ್ಪೆಕ್ಸ್ | |
ಇಂಧನ ಮತ್ತು ಕಾರ್ಯಕ್ಷಮತೆ
| ಇಂಧನದ ಪ್ರಕಾರ | ಡೀಸಲ್ |
| ಡೀಸಲ್ ಮೈಲೇಜ್ ಎಆರ್ಎಐ | 13.16 ಕೆಎಂಪಿಎಲ್ |
| ಟಾಪ್ ಸ್ ಪೀಡ್ | 234 ಪ್ರತಿ ಗಂಟೆಗೆ ಕಿ.ಮೀ ) |
| ವರದಿ ಸರಿಯಾಗಿಲ್ಲ ಸ್ಪೆಕ್ಸ್ | |
suspension, ಸ್ಟಿಯರಿಂಗ್ & brakes
| turnin g radius | 11.0 ಎಂ |
| ವೇಗವರ್ಧನೆ | 6.1 ಎಸ್ |
| 0-100ಪ್ರತಿ ಗಂಟೆಗೆ ಕಿ.ಮೀ | 6.1 ಎಸ್ |
| ವರದಿ ಸರಿಯಾಗಿಲ್ಲ ಸ್ಪೆಕ್ಸ್ | |
ಡೈಮೆನ್ಸನ್ & ಸಾಮರ್ಥ್ಯ
| ಉದ್ದ | 5052 (ಎಂಎಂ) |
| ಅಗಲ | 2209 (ಎಂಎಂ) |
| ಎತ್ತರ | 1870 (ಎಂಎಂ) |
| ಬೂಟ್ನ ಸಾಮರ್ಥ್ಯ | 541 ಲೀಟರ್ಗಳು |
| ಆಸನ ಸಾಮರ್ಥ್ಯ | 7 |
| ವೀಲ್ ಬೇಸ್ | 2997 (ಎಂಎಂ) |
| ಕರ್ಬ್ ತೂಕ | 228 7 kg |
| ಒಟ್ಟು ತೂಕ | 3350 kg |
| no. of doors | 5 |
| ವ ರದಿ ಸರಿಯಾಗಿಲ್ಲ ಸ್ಪೆಕ್ಸ್ | |
ಸುರಕ್ಷತೆ
| no. of ಗಾಳಿಚೀಲಗಳು | 6 |
| ಪ್ಯಾಸೆಂಜರ್ ಏರ್ಬ್ಯಾಗ್ | ಹೌದು |
| side airbag | ಹೌದು |
| ಸೈಡ್ ಏರ್ಬ್ಯಾಗ್-ಹಿಂಭಾಗ | not available |
| ವರದಿ ಸರಿಯಾಗಿಲ್ಲ ಸ್ಪೆಕ್ಸ್ | |
ಎಂಟರ್ಟೈನ್ಮೆಂಟ್ & ಕಮ್ಯುನಿಕೇಷನ್
| touchscreen size | ಇಂಚ್ |
| ವರದಿ ಸರಿಯಾಗಿಲ್ಲ ಸ್ಪೆಕ್ಸ್ | |
ರೇಂಜ್ ರೋವರ್ ನ ವೇರಿಯೆಂಟ್ಗಳನ್ನು ಹೋಲಿಕೆ ಮಾಡಿ
- ಡೀಸಲ್
- ಪೆಟ್ರೋಲ್
ರೇಂಜ್ ರೋವರ್ 3.0 ಲೀಟರ್ ಡೀಸೆಲ್ ಎಲ್ಡಬ್ಲ್ಯೂಬಿ ಹೆಚ್ಎಸ್ಇcurrently viewing
Rs.2,31,00,000*ಪ್ರತಿ ತಿಂಗಳ ಕಂತುಗಳು: Rs.5,16,548
ಆಟೋಮ್ಯಾಟಿಕ್
- ರೇಂಜ್ ರೋವರ್ 3.0 ಲೀ ಡೀಸೆಲ್ ಎಲ್ಡಬ್ಲ್ಯೂಬಿ ಎಸ್ವಿcurrently viewingRs.3,83,04,000*ಪ್ರತಿ ತಿಂಗಳ ಕಂತುಗಳು: Rs.8,56,173ಆಟೋಮ್ಯಾಟಿಕ್
- ರೇಂಜ್ ರೋವರ್ 3.0 I ಎಲ್ಡಬ್ಲ್ಯೂಬಿ ಆಟೋಬಯಾಗ್ರಫಿcurrently viewingRs.2,56,66,000*ಪ್ರತಿ ತಿಂಗಳ ಕಂತುಗಳು: Rs.5,61,653ಆಟೋಮ್ಯಾಟಿಕ್
- ರೇಂಜ್ ರೋವರ್ 4.4 ಲೀ ಪೆಟ್ರೋಲ್ ಎಲ್ಡಬ್ಲ್ಯೂಬಿ ಎಸ್ವಿcurrently viewingRs.4,25,13,000*ಪ್ರತಿ ತಿಂಗಳ ಕಂತುಗಳು: Rs.9,29,955ಆಟೋಮ್ಯಾಟಿಕ್
ರೇಂಜ್ ರೋವರ್ ಇದೇ ಕಾರುಗಳೊಂದಿಗೆ ಹೋಲಿಕೆ
Rs.1.03 - 2.62 ಸಿಆರ್*
Rs.2.18 - 2.25 ಸಿಆರ್*
Rs.4.18 - 4.57 ಸಿಆರ್*
Rs.2 - 3.80 ಸಿಆರ್*
Rs.2.05 ಸಿಆರ್*
ರೇಂಜ್ ರೋವರ್ 3.0 ಎಲ್ ಡೀಸಲ್ swb ಎಸ್ವಿ ಚಿತ್ರಗಳು
ರೇಂಜ್ ರೋವರ್ ವೀಡಿಯೊಗಳು
24:50What Makes A Car Cost Rs 5 Crore? ರೇಂಜ್ ರೋವರ್ ಎಸ್ವಿ1 year ago49.1K ವ್ಯೂವ್ಸ್By harsh
3:41ರೇಂಜ್ ರೋವರ್ SV Coupe - Three crores but three doors : Geneva Motor Show 2018 : PowerDrift8 years ago187.7K ವ್ಯೂವ್ಸ್By cardekho team
ರೇಂಜ್ ರೋವರ್ 3.0 ಎಲ್ ಡೀಸಲ್ swb ಎಸ್ವಿ ಬಳಕೆದಾರ ವಿಮರ್ಶೆಗಳು
ಆಧಾರಿತ180 ಬಳಕೆದಾರರ ವಿಮರ್ಶೆಗಳು
ವಿರ್ಮಶೆಯನ್ನು ಬರೆಯಿರಿ & win ₹1000
ಪಾಪ್ಯುಲರ್ mentions
- ಎಲ್ಲಾ (180)
- space (8)
- ಇಂಟೀರಿಯರ್ (53)
- ಕಾರ್ಯಕ್ಷಮತೆ (53)
- ಲುಕ್ಸ್ (45)
- ಕಂಫರ್ಟ್ (81)
- ಮೈಲೇಜ್ (27)
- ಇಂಜಿನ್ (36)
- ಹೆಚ್ಚು ...
- ಇತ್ತೀಚಿನ
- ಸಹಾಯಕವಾಗಿದೆಯೆ
- The Vehicle Is ImpressiveThe vehicle is very cozy, premium and looks so amazing and it has alot of features. We have been using it for so long and we have tried another different things from land rover. The overall experience is best but cost of maintenance and managing can be heavy for people and if you have no concern about the mileage and maintenance just go for it.ಮತ್ತಷ್ಟು ಓದು
- The Unmatched Combination Of LuxuryThe unmatched combination of luxury and performance i wanna buy this in this year and the interior of this SUV is superb the engine have another level of performance there are more variants but this one i liked personally beacause the look of this SUV is much better i liked it and i love it. I wanna to buy this car. Thank you.ಮತ್ತಷ್ಟು ಓದು1
- Land Rover: A Perfect Blend Of Luxury, Power,Land rover stands out as a premium SUV brand Successfully combines luxury, advanced technology, and strong performance. In terms of Futures, it offers morden infotainment systems, Advanced driver-assistance tecnologies and impressive off-road capabilities, making it highly Versatile both city and adventure driving. It's Styling is bold yet elegant, giving the vehicle a powerfull road presence and sophisticated interior design.ಮತ್ತಷ್ಟು ಓದು
- Very Smooth Suspension (feels Like Floating On Road)Powerful Engine (petrol & Diesel Options)Automatic Gearbox Is Very SmoothSteering Is LigVery smooth suspension (feels like floating on road) Powerful engine (petrol & diesel options) Automatic gearbox is very smooth. Steering is light but stable. Even on bad Indian roads, it handles potholes easily. Luxury of a Mercedes plus Power of a big SUV and respect on the road. It gives comfort, power, and status together.ಮತ್ತಷ್ಟು ಓದು
- A Lovely Experience With Cardekho WebsiteI find a very good experience with this website and I enjoyed a lot. I was deciding to buy this car and this website helped me a lot to easily know me all features about the car. This website helped me a lot and I will look forward with same service next time I want to buy this car. Overall lovely and useful experience.ಮತ್ತಷ್ಟು ಓದು1
- ಎಲ್ಲಾ ರೇಂಜ್ ರೋವರ್ ವಿರ್ಮಶೆಗಳು ವೀಕ್ಷಿಸಿ
ರೇಂಜ್ ರೋವರ್ news
ಪ್ರಶ್ನೆಗಳು & ಉತ್ತರಗಳು
Q ) Does the Range Rover feature a luxury interior package?
By CarDekho Experts on 18 Dec 2024
A ) Yes, the Range Rover has a luxury interior package
Reply on th IS answerಎಲ್ಲಾ Answer ವೀಕ್ಷಿಸಿ
Q ) What is the transmission type of Land Rover Range Rover?
By CarDekho Experts on 24 Jun 2024
A ) The Land Rover Range Rover has 8 speed automatic transmission.
Reply on th IS answerಎಲ್ಲಾ Answer ವೀಕ್ಷಿಸಿ
Q ) What are the available features in Land Rover Range Rover?
By CarDekho Experts on 8 Jun 2024
A ) Range Rover gets a 13.7-inch digital driver’s display, a 13.1-inch touchscreen i...ಮತ್ತಷ್ಟು ಓದು
Reply on th IS answerಎಲ್ಲಾ Answer ವೀಕ್ಷಿಸಿ
Q ) What is the minimum down payment for the Land Rover Range Rover?
By CarDekho Experts on 5 Jun 2024
A ) If you are planning to buy a new car on finance, then generally, a 20 to 25 perc...ಮತ್ತಷ್ಟು ಓದು
Reply on th IS answerಎಲ್ಲಾ Answer ವೀಕ್ಷಿಸಿ
Q ) What is the body type of Land Rover Range Rover?
By CarDekho Experts on 28 Apr 2024
A ) The Land Rover Range Rover comes under the category of Sport Utility Vehicle (SU...ಮತ್ತಷ್ಟು ಓದು
Reply on th IS answerಎಲ್ಲಾ Answer ವೀಕ್ಷಿಸಿ
ರೇಂಜ್ ರೋವರ್ brochure
ಕರಪತ್ರವನ್ನು ಡೌನ್ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ for detailed information of specs, ಫೆಅತುರ್ಸ್ & prices.
ಟ್ರೆಂಡಿಂಗ್ ಲ್ಯಾಂಡ್ ರೋವರ್ ಕಾರುಗಳು
ಡಿಫೆಂಡರ್Rs.1.03 - 2.62 ಸಿಆರ್*
ರೇಂಜ್ ರೋವರ್ ಕ್ರೀಡೆRs.1.38 - 2.75 ಸಿಆರ್*
ರೇಂಜ್ ರೋವರ್ ವೇಲರ್Rs.85.90 ಲಕ್ಷ*
ಲ್ಯಾಂಡ್ ರೋವರ್ ಡಿಸ್ಕಾವರಿRs.1.25 - 1.37 ಸಿಆರ್*
ರೇಂಜ್ ರೋವರ್ evoqueRs.64.86 ಲಕ್ಷ*
ಜನಪ್ರಿಯ ಎಲೆಕ್ಟ್ರಿಕ್ ಕಾರುಗಳು
ಬಿಎಂಡವೋ ಐ7Rs.2.05 - 2.58 ಸಿಆರ್*
ಎಂಜಿ ಎಮ್9Rs.70.90 ಲಕ್ಷ*
ಮಹೀಂದ್ರ ಎಕ್ಸ್ಯುವಿ 400 ಇವಿRs.15.49 - 17.69 ಲಕ್ಷ*
ಮರ್ಸಿಡಿಸ್ ಇಕ್ಯೂಎRs.67.20 ಲಕ್ಷ*
ಕಿಯಾ ಕೆರೆನ್ಸ್ ಕ್ಲಾವಿಸ್ ಇವಿRs.17.99 - 24.99 ಲಕ್ಷ*
*ex-showroom <cityname> ನಲ್ಲಿ ಬೆಲೆ
×
we need your ನಗರ ಗೆ customize your experience

